🔍 021-91009011

تمام چیزهایی که تو خرید طلا بهتره بدونیم

تو این پست میخوایم درباره ی نکاتی صحبت کنیم که ممکنه تو خرید طلا خیلی به کارتون بیاد. حالا فرقی هم نمیکنه که میخواین مثلا یه سرویس طلا بخرین یا مثلا طلای وزن پایین و طلای ارزان قیمت مثل گردنبند طلا ، دستنبند طلا ، انگشتر طلا تکی یا هر چیز کوچیک دیگه.

عموما طلایی که تو بازار ایران میبینیم طلای 18 عیاره که اگه دقت کرده باشین روی کارهای سرویس و ... واژه 18kو یا عدد750 رو روی یه گوشه ای از کار حک میکنن که نشون دهنده 18 عیار بودنشه. البته باید بدونیم که مرسومه که معمولا گاهی روی کارای کوچیک و سبک مثل پلاک طلا و ... این اعداد ثبت نمیشه و فقط در صورت درخواست مشتری، سازنده این عدد رو روی کار حک میکنه.

شاید طرح این سوالات تو نگاه اول یکم عجیب به نظر بیاد اما این دو تا سوال دقیقا جز مهم ترین سوالاتی هستن که قبل از خرید طلا باید بهش توجه کنیم. به طور کلی اگه طلا رو تو زمان و مکان خاص مثل مهمونی و ... استفاده می کنیم فرقی نمیکنه که چه جور طلایی بخریم و تو انتخابمون کاملا آزادیم. ولی اگه میخوایم طلا رو به صورت روزانه استفاده کنیم، باید اینو بدونیم که اگه آدم بی نظم و حواس پرتی هستیم، شاید طلاهای خیلی ظریف و حساس برای استفاده روزانه گزینه ی ایده آلی نباشن و بهتره انتخابمون طلای یه مقدار ضخیم تر و محکم تر باشه تا در طول کارای روزمره همیشه سالم و سر حال بمونه .

مثلا تو خرید انگشتر، انگشتر آویز دار طلای ظریف برای استفاده روزمره افراد حواس پرت که کار دستی هم انجام میدن مناسب نیست، در عوض انگشتر طلای لیزر با استحکام بیشتر میتونه گزینه ی مناسب تری برای این دسته از افراد باشه. یا به طور مثال تو خرید دستبند طلا، اون دسته از دستبند های طلای ظریف و سبک مخراج کاری شده یا دستبند های طلای سبک که با سنگ فیروزه و سنگ اونیکس کار شدن بهتره جاشون رو به دستبند طلای اسم وزن بالاتر یا دستبند طلا و چرم که دارای چرم مرغوب و مقاومی هستش بدن. برای آویز طلا هم اصولاً آویز های طلای اسم با سنگ اونیکس یا فیروزه به مراتب از آویز های طلای دارای زنجیر طلا محکم تر بوده و خیلی وقت‌ها برای استفاده روی پیراهن و مانتو هم مناسب هستند.

نوشته: ساره سمیعی – کارشناس جواهرات طلای زرین


سوالی دارید؟ از من بپرسید!