منوی سایت
قیمت طلا 2/327/000 تومان
(ابشده گرمی 18 عیار)

نگهداری از طلا و جواهرات

نگهداری از طلا و جواهرات

نگهداری و مراقبت صحیح از طلا و جواهرات می‌تواند به طول عمر و برقراری زیبایی آن‌ها کمک کند. در این مقاله، راهنمایی‌هایی در مورد نگهداری صحیح از طلا و جواهرات را برای شما تشریح می‌کنیم.

ذخیره‌سازی صحیح: طلا و جواهرات را در جاهای مناسب و ایمن نگهداری کنید. از جعبه‌ها و کیسه‌های مخصوص جواهرات استفاده کنید و هر قطعه را در یک بسته‌بندی جداگانه قرار دهید تا خراش و خوردگی جلوگیری شود.

جعبه-جواهر

جلوگیری از تماس با مواد شیمیایی: قبل از استفاده از طلا و جواهرات، مطمئن شوید که از محصولات آرایشی، عطر، لوسیون و مواد شیمیایی دیگر دوری کرده‌اید. این مواد می‌توانند روی طلا و جواهرات بمانده و باعث تغییر رنگ یا خراشیدگی شوند.

NO-PERFUME

جلوگیری از آسیب های ناشی از فعالیت‌های روزمره: هنگامی که در حال انجام کارهای خانگی، ورزش یا کار دستی هستید، سعی کنید از خراشیدن و آسیب دیدن طلا و جواهرات جلوگیری کنید. از جمله مواردی که می‌توانید انجام دهید عبارتند از: خارج کردن جواهرات در هنگام شستن دست ورزش، و دوری از استفاده از جواهرات در هنگام انجام کارهای خانگی سنگین.

نگهداری-از-جواهرات

تمیز کردن درست جواهرات: برای تمیز کردن طلا و جواهرات، از محلول‌ها و پارچه‌های نرم استفاده کنید. قبل از شروع به تمیز کردن، مطمئن شوید که هیچ قطعه‌ای از جواهرات خراشیده یا مفقود نشده است. سپس با استفاده از محلول تمیز کننده مخصوص و پارچه نرم، آرام و به طور دقیق روی سطح جواهرات حرکت دهید. (استفاده از دستمال کاغذی برای تمیر کردن توصیه نمیشود. سعی کنید از پارچه های نرم مانند پارچه های ابریشمی و یا جیر استفاده کنید)

ارسال به تعمیرگاه معتبر: در صورتی که جواهری خراب یا نیازمند تعمیر است، بهتر است به یک تعمیرگاه معتبر مراجعه کنید. تعمیرگران ماهر و متخصص می‌توانند با دقت و تجربه ای که دارند؛ نیازمندی‌های تعمیر را برآورده کنند و خرابی‌های جواهرات را بدون آسیب به آن ها تعمیر کنند.

بیمه‌گذاری: در نظر داشته باشید در صورت امکان سعی کنید که جواهرات گرانبها (جواهراتی که سنگ های گران قیمت و مرغوب مانند الماس، زمرد و یاقوت دارند) را بیمه کنید. این کار می‌تواند در صورت سرقت، از دست رفتن یا خسارت بدنی که به جواهرات وارد می‌شود، جبران کننده باشد.

در نگهداری و مراقبت از طلا و جواهرات خود، دقت و توجه به جزئیات بسیار مهم است. با رعایت این راهنما، می‌توانید براى طلا و جواهرات خود دوام و زیبایی بیشتری فراهم کنید.

سوالی دارید؟ همین حالا بپرسید
ارتباط مستقیم با پشتیبانی